A szamárköhögés bármelyik korosztályt érintheti, azonban a csecsemőkre és a várandós kismamákra jelenti a legnagyobb veszélyt.
De mi is okozza ezt a megbetegedést és hogyan védekezhetünk ellene?
A szamárköhögés egy cseppfertőzéssel terjedő, fertőző légúti megbetegedés, amely leggyakrabban akkor terjed, ha egy fertőzött személy köhög vagy tüsszent. A betegség kórokozója a Bordetella pertussis baktérium, amely ellen a legfőbb védekező eszköz a teljes körű immunizáció, azaz a védőoltás. Magyarországon a szamárköhögés elleni oltóanyagot egy kötelező, kombinált oltás (DTPa, IPV, Hib) részeként kapják a gyerekek csecsemőkorban.
A védőoltáson kívül az alapvető higiéniai szabályok betartásával, gyakori kézmosással, valamint fertőtlenítőszerek megfelelő használatával is sokat tehetünk a baktériumok, de a vírusok, gombák további terjedésének megakadályozása ellen.
Az alábbi antibakteriális fertőtlenítőszereket javasoljuk a szamárköhögés tovább-terjesztésének megakadályozására:
Felületfertőtlenítés:
- Brado club univerzális felületfertőtlenítő szer
- Bradolife alkoholos fertőtlenítő kendő 64 db/100 db/25 db/5db
- Bradolin alkoholos felületfertőtlenítő szer
- Bradosept alkoholos felületfertőtlenítő szer
Kézfertőtlenítés:
- Bradolife fertőtlenítő folyékony szappan
- Bradolife kézfertőtlenítő gél
- Bradolife kéz- és bőrfertőtlenítőszer
- Bradonett fertőtlenítő folyékony szappan
- Bradoplus kéz- és bőrfertőtlenítőszer
Köhögés és tüsszentés során a kórokozók a légkörbe kerülnek. A Bradolife 96%-os légtérkezelő aeroszol termékünk kiválóan alkalmas a steril környezet megteremtésére és a légtér higiéniás frissítésére.
Mind a Brado, mind a Bradolife termékcsaládunk megbízható és hatékony segítséget nyújtanak a mindennapi védekezésben. A megfelelő odafigyeléssel, fertőtlenítéssel elkerülhetjük magunk és környezetünk megbetegedését is, ezzel óvva családunkat, szeretteinket egy esetleges komoly fertőzéstől.
Források: